Якщо ви втомилися від постійного копання грядок і не бажаєте витрачати час на гру з лопатою зараз в осінній холод, рекомендуємо відмовитися від цього непростого заняття, адже є чудові альтернативи.
Загалом чимало дачників взагалі радять утриматися від осіннього перекопування городу. Краще застосувати доломітове борошно, яке несе масу користі землі.
Цей засіб несе у собі магічну силу, здатну вирівняти кислотність ґрунту. Для більшості культур цей баланс — основа всього. Томати, огірки, перці, баклажани і навіть така чутлива до середовища культура, як картопля, влітку починають родити рясніше. А смородина, полуниця, малина та жимолость дарують ще соковитіші плоди, коли ґрунт навколо них стає збалансованим і багатим на потрібні мікроелементи.
Проте магія доломітового борошна полягає не лише у його здатності гармонізувати кислотність. У його складі є два потужних союзники — кальцій та магній, які відповідають за розвиток рослин на всіх етапах їхнього життя. Кальцій, як дбайливий батько, допомагає кореням глибше вкоренитися в землю, а магній, мов сонячний промінь, живить їх енергією для фотосинтезу.
Та найбільш дивовижною властивістю цього природного чуда є його здатність боротися зі шкідниками та бур’янами. Колорадські жуки, що роками дошкуляли пасльоновим, більше не становлять загрози, коли грядки були підживлені доломітовим борошном. Його частинки проникають крізь хітиновий покрив комах, і ті стають беззахисними. Але це не все: ґрунт оживає завдяки активності корисних мікроорганізмів і дощових черв’яків, які завзято працюють над тим, аби ваша ділянка стала квітучим оазисом. Тобто така підживка робить землю більш пухкою, дозволяючи вбирати більше води.