Ось вам народні способи боротьби з колорадським жуком, які використовували наші предки. Деякі з них здаються дивними, але вони діють — і це головне.
Зола — це ефективний та безпечний спосіб боротьби з жуком. Її варто розсипати по листю картоплі після дощу або ранкового поливу, коли листя ще вологе. Вона не лише відлякує комах, а й додає корисних мікроелементів у ґрунт. Також можна приготувати зольний настій, заливаючи 2 склянки золи 10 літрами води й додавши туди трохи господарського мила для кращого прилипання.
Колорадський жук не любить гірких трав, таких як пижма, полин та чистотіл. З цих рослин можна зробити настої, заливши 300 грамів сухої трави 10 літрами гарячої води та залишивши настоятися на добу.
Гірчичний порошок у поєднанні з оцтом — це ще один ефективний народний метод. Для приготування розчину розведіть 100 грамів гірчичного порошку та 100 мл столового оцту у 10 літрах води.
Звісно, не можна забувати про найпростіший, але водночас ефективний спосіб — ручне збирання жуків. Личинок і дорослих жуків можна збирати, скидаючи їх у банку з розчином солі або мильною водою. Цей метод підходить для невеликих ділянок.
Наука на захисті врожаю
Хоча народні методи доволі ефективні, інколи без сучасних препаратів обійтися важко. Садівництво розвивається, і наука пропонує нові, менш шкідливі для довкілля, але ефективні способи.
Так, біопрепарати створюються на основі бактерій, грибів або інших мікроорганізмів, які є безпечними для людей і корисних комах, але згубними для колорадського жука. Наприклад, такі, що на основі бактерій Bacillus thuringiensis.
Якщо ж ситуація критична, на допомогу приходять хімічні інсектициди. Варто обирати ті, які мають короткий період розпаду і мінімальний вплив на навколишнє середовище.