Як тільки вночі заморозки, свекруха йде на город, щоб зробити це: я була вражена ефектом і повторила за нею

Синоптики прогнозують: перші дні листопада принесуть холод та навіть перший сніг. Розповідаємо, що варто зробити просто зараз на городі, аби утеплити його.

З настанням осені багато садівників стикаються з питанням, як захистити свої грядки від холодів. Морози можуть стати серйозною загрозою для багаторічників, полуниці, озимої городини та винограду, тому важливо підготувати їх до зими. Одним із найкращих способів уберегти грядки є мульчування — процедура, яка не тільки зберігає тепло в ґрунті, але й покращує його структуру та живить рослини.

Так ви захистите ґрунт від вивітрювання, утримуючи вологу, яка так потрібна корінням. Вибір матеріалу для мульчування — ключовий момент. Хвоя, наприклад, стане чудовим вибором для квітів, полуниці та лохини. Вона не тільки виглядає красиво, але й має низку переваг: захищає землю від заморозків, не дає їй пересихати, а також має антигрибкові властивості, які зменшують ризик виникнення захворювань.

Городник розповів, як правильно уберегти грядки від морозів

Додатковим бонусом є те, що хвойні голки поступово окислюють ґрунт, що підходить для рослин, які полюбляють кисле середовище. Зокрема помідори відмінно весною будуть почуватися у такій землиці. А ось, якщо вирішите потім саджати огірки, краще додати попелу у лунки.

Але не забуваймо про солому! Цей матеріал також може стати надійним захистом для ваших грядок. Солома чудово затримує сніг, який діє як природний утеплювач для коріння рослин. Вона легка у використанні і не змінює кислотність ґрунту, тому підходить для багатьох культур.

Городники розповіли, як на грядках використовувати солому восени
Городник розповів, як правильно уберегти грядки від морозів

Проте, будьте обережні: солома може приваблювати гризунів, тож варто подбати про їхню профілактику. І ще один важливий момент — навесні таку мульчу краще прибрати, щоб не заважати прогріванню ґрунту.

Популярне

Подібні новини