Цей коренеплід, з характерним бордовим кольором і неповторним смаком, здатний не лише прикрасити наш стіл, а й заповнити наш організм безліччю корисних речовин. Без нього ледь можна уявити наші національні страви. Але коли ж варто ставати до збору коренеплоду? Розповідаємо всі нюанси.
Чому ж так важливо дочекатися першого дня заморозків? Відповідь криється в самій природі. Коли настає осінь і у грядках ще стигнуть коренеплоди, вони активно накопичують вуглеводи та вітаміни, які можна отримати від останніх теплих променів сонця. Саме під впливом зміни температури, смак буряка досягає своєї досконалості.
Проте, тут важливо не забувати про ризики. Якщо затриматися зі збором, є ймовірність, що перші заморозки пошкодять коренеплоди. Підмерзлі буряки вже не зможуть зберігатися довго, втрачаючи свій смак та цінність для приготування страв. Тому необхідно слід уважно стежити за прогнозами погоди.
Після збору врожаю важливо акуратно очистити буряк від землі, не пошкоджуючи його шкірку. Далі слід обрізати верхівки, залишаючи близько 2-3 см зелені. Тут, як і з морквою: якщо залишити зелені хвостики, є велика ймовірність, що буквально за пару днів замість солодких коренеплодів ви отримаєте зморшкуваті та висохлі овочі, доля яких одна: потрапити на смітник.
Буряк найкраще зберігати в прохолодному, темному і вологому місці. Ідеальна температура для зберігання — від 0 до 4 градусів Цельсія. Важливо також, щоб вологість повітря в приміщенні була достатньою — близько 90-95%. Бажано пересипати плоди тирсою чи піском.