Залишилось всього 3 дні: яким деревам та кущам варто робити “стрижку” у жовтні, аби потроїти врожай навесні

Всього 3 дні залишилося, аби обрізати до перших заморозків дерева та кущі в саду. Розповідаємо, хто з ваших зелених улюбленців потребує "стрижки".

Саме зараз настав час обрізати дерева й кущі, щоб підготувати їх до зими та сприяти їхньому здоровому росту навесні. У період з 29 по 31 жовтня — період спадного Місяця, а 29 та 30 — взагалі вдалі дати для городніх робіт. Тож до обрізки.

Ця процедура важлива не лише для формування гілок, але й для здоров’я рослин. З приходом холодів соки у стеблах починають сповільнювати свій рух, і рослини поступово впадають у стан спокою. У цей період обрізка стає менш травматичною, бо дерева й кущі зможуть без зайвого стресу відпочити взимку та відновити сили. Якщо все зробите правильно, рослини на весну отримують краще освітлення та циркуляцію повітря, що зробить їх більш стійкими до хвороб.

Тільки вчора дізналася від сусідки, коли краще обрізати виноград – восени чи навесні: була здивована
Експерти розповіли, які дерева та кущі варто підстригти до кінця жовтня

Троянди — наші перлини саду, і жовтень для них є ідеальним часом для обрізки. Спершу варто видалити всі старі, сухі та хворі стебла, адже вони можуть бути джерелом інфекцій. Це також допомагає квітам зберегти ресурси для зими. Живі пагони обрізають, залишаючи лише третину або половину їхньої довжини.

Для гортензій жовтень теж підходить для обрізки, але важливо розуміти, який вид у вас росте, адже техніка відрізняється. Волотисті потребують обрізки на кілька сантиметрів вище другого набору бруньок від квіткової голівки.

Восени обрізаю грушу тільки за цією перевіреною роками схемою – і дерево просто ідеально переносить зиму
Експерти розповіли, які дерева та кущі варто підстригти до кінця жовтня

Щодо фруктових дерев, таких як яблуні та груші, жовтень дарує чудову можливість прорідити старі гілки, звільнити дерево від зайвої густоти й забезпечити йому легший доступ до сонячного світла. Осінь дозволяє побачити, як краще сформувати крону, але експерти радять провести обрізку зразу після опадання листя. Тоді можна чітко побачити, що потребує уваги, а що можна сміливо видалити. Важливо обрізати патики під кутом 45 градусів, ближче до стовбура або основної гілки, щоб уникнути небажаного росту та підсилити дерево.

Не забувайте про важливий момент: перед тим, як переходити від однієї рослини до іншої, секатори варто обробляти антисептиком. Це допоможе запобігти поширенню хвороб у саду та забезпечить довге життя вашим зеленим улюбленцям.

Популярне

Подібні новини