Миші на дачі чи в домі — не лише незвані гості, а й справжня загроза для оселі та врожаю. Маленькі гризуни, на перший погляд, нешкідливі, та насправді можуть завдати чимало клопоту. Крім того, що вони активно гризуть дерев’яні балки, утеплювачі й навіть електропроводку, ці створіння також є переносниками небезпечних хвороб. Інфекції, як-от сальмонельоз, туберкульоз та лептоспіроз, можуть легко потрапити в будинок разом із мишачими екскрементами, шерстю або слиною.
Та чи можна позбутися шкідників, не вдаючись до отрути чи пасток? Так, є натуральні, гуманні методи, які допоможуть захистити оселю.
Одним із найвідоміших природних методів боротьби з мишами є використання запахів рослин. Хвостаті дуже чутливі до ароматів, тому деякі запахи здатні буквально вигнати їх з дому. Наприклад, бузина. Гризуни воліють триматися подалі від цієї рослини, тож можна покласти кілька гілочок бузини у місцях, де ви бачили мишей, або поруч з овочами і продуктами, які хочете захистити.
М’ята — ще один природний відлякувач. Легкий і приємний для нас аромат цієї рослини є справжньою неприємністю для мишей. Достатньо розкласти кілька гілочок м’яти або лаврового листа в місцях, де вони можуть проникнути до будинку, й гризуни не наважаться наблизитися.
Також дуже дієвими будуть полин та ромашка. Гіркий аромат полину не до душі не лише мишам, а й багатьом іншим шкідникам. А з ромашкою можна створити справжню невидиму “лінію захисту” для будинку чи погреба. Головки ромашки легко розкласти по підлозі чи в кутах будинку — це стане своєрідним бар’єром для шкідників.