Багато городників восени проводять посадку озимого часнику. На це є декілька основних причин. Наприклад, комусь подобається економити час – навесні не доведеться займатись посадкою ярової культури. Іншим городникам просто подобається смак саме озимих видів часнику. Хай там як, але крім вибору правильної дати для посадки, потрібно ще й встигнути замульчувати власні грядки.
Як мульчувати озимий часник
Найголовніша задача мульчі на грядці з часником – захистити культуру від різких коливань температури в навколишньому середовищі. Якщо мова йде про осінні перепади, то городникам після проведення мульчування не варто боятись бабиного літа – під шаром мульчі посадки часнику будуть захищені, тому продовжать розвиток за власним особливим планом.
Крім того, якісно проведене мульчування допомагає зберігати вологу у ґрунті – вода не випаровується, а отже зубчики майбутнього врожаю виростають соковитими. Від того, який ви оберете матеріал для процедури, залежить її успіх. Найкращий варіант, чим мульчувати грядку – тирса. Вона має більшу фракцію та грубу структуру, а тому не так вбирає у себе вологу.
Тирса може набагато краще та швидше просихати, а тому на часникових грядках зберігається ідеальний рівень вологості – без ризиків утворення грибка. Навесні тирса легше прогрівається під сонцем, а тому ділянка починає рівномірно та плавно прогріватись і відходити від зимового сну. Мульчувати тирсою потрібно у 2-3 сантиметри – не більше, але й не менше.