Більшість людей вважають картопляне лушпиння просто відходами. Насправді ж воно дуже корисне для городництва. Картопляні шкірки — доступне та ефективне добриво. Тому, готуючи страви взимку, лушпиння краще не викидати, а зберігати. Навесні це допоможе наситити ґрунт корисними мікроелементами. А для збереження шкірок найкраще підійде заморожування.
Перед заморозкою лушпиння потрібно промити, щоб прибрати весь бруд. Після цього їх треба просушити. Суше лушпиння можна складати по пакетах та відправляти в морозильну камеру. Для економії місця можна скористатися вакууматором. Навесні картопляні шкірки підійдуть для підживлення ґрунту, а також можуть слугувати мульчею, зберігаючи більше вологи в землі.
Але що особливого в цьому лушпинні? Річ у тім, що воно є найціннішою частиною картоплини. Шкірку, яка застосовується на городі, можна порівняти з мультивітамінним комплексом для людини. Вона містить калій та магній, фосфор та фтор і майже десяток інших мікроелементів. Всі вони потрібні культурам, які ростуть на городі. Також лушпиння допомагає відганяти шкідливих комах, котрі тільки й хочу нашкодити рослинам.
Зауважимо, що найкраще цей метод працює на початку весни. Тобто коли ґрунт вже підходить для перекопування, але ще не дуже прогрівся, дістаньте з морозильника лушпиння та просто закопайте його в землю. Шкірки почнуть повільно розкладатися, а після висадки рослин будуть віддавати їм поживні речовини. Головне не вносити в ґрунт надто багато лушпиння, інакше це призведе до надмірного живлення землі. А це також негативно впливає на врожайність рослин.
Що стосується боротьби зі шкідниками, то вона є приємним бонусом. Розкладаючись, шкірки випромінюють аромати, які відлякують деяких комах. Тому шкірки — це чудове добриво. Тим паче для його отримання вам не потрібно докладати особливих зусиль чи витрачати гроші.