Сода не тільки знадобиться для того, щоб приготувати пухкі оладки чи випічку. Цей бюджетний кухонний інгредієнт стане в нагоді для присадибної ділянки. Найчастіше сода використовується для передпосівної обробки та знезараження насіння. Для цього на один літр води розчиняється 5-10 г соди, розмішується, і в цей розчин опускається часник на 15-20 хвилин.
Усі грибки та інфекції, що могли бути на зубчиках часнику, буквально розчиняються, і ви будете висаджувати здоровий часник. Також за допомогою соди можна розкислити грядку перед посадкою. Для цього полийте невеликий шматок ґрунту водою, зверху насипте трохи соди і подивіться на реакцію. Якщо з’являється піна та шипіння, це означає, що ґрунт кислий, і на ньому часник зростатиме погано.
Щоб розкислити землю, просто розсипте трохи соди по ґрунту під перекопування, і це допоможе зрушити кислотно-лужний баланс у нейтральний бік. На нейтральному ґрунті часник росте чудово і вбирає з ґрунту всі необхідні речовини.
Ще одним популярним засобом для підживлення часнику під час посадки, а також весною для маленьких паростків, є йод. Він допомагає зміцнити кореневу систему та захищає часник від грибкових захворювань. Важливо дотримуватись правильного дозування, щоб не нашкодити рослині. Рекомендуємо наступне: на відро води розчиняємо 20 крапель йоду і поливаємо грядку перед висадкою часнику за допомогою лійки з великими отворами.
Весною, щоб йод краще сприймався рослиною, не поливайте його цим розчином, а використовуйте дрібний пульверизатор для обприскування.
Тож використовуйте наші рекомендації, щоб наступного року зібрати потужний врожай! Бажаємо успіхів!