З часом стара яблуня починає значно втрачати свої показники врожайності. Її гілки стають занадто густими та надмірно важкими, що в результаті призводить до погіршення розвитку дерева. Досвідчені садівники не вагаються у такому випадку й точно знають, що потрібно робити. Покращити плодоношення дерева допоможе правильна та вчасна обрізка.
Як обрізати яблуню восени
Найкращий час для проведення обрізки старої яблуні – пізня осінь після повного опадання листя чи рання весна, до розпускання бруньок. Важливо, аби температура була не нижче за -5 градусів, адже сильні морози роблять гілки крихкими.
Для обрізки вам потрібні гострі садові ножиці, ножівка для саду та гілкоріз для товстих гілок. Спершу потрібно видалити пошкоджені та хворі гілки. Так ви допоможете дереву звільнитись від додаткового навантаження та знизите ризик поширення хвороб.
Гілки потрібно обрізати під гострим кутом, залишаючи гладкий зріз. Наступним кроком потрібно прорідити та сформувати крону. У старих яблунь крона густа, а для щедрого врожаю вона має бути добре освітлена. Важливо залишити скелетні гілки, які є основою крони, а також основні горизонтальні пагони – вони будуть плодоносити. Інше зрізайте.
Оптимальною формою крони для старих яблун стане так звана східчаста – від центру крони йдуть рідкіші горизонтальні гілки. Так ви допомагаєте рівномірно розподіляти плоди та зменшити навантаження на гілки. Наприкінці обрізки потрібно укоротити довгі гілки та обробити місця зрізів садовим варом.