4 головні секрети здорових томатів від кмітливих дачників: підбиваємо підсумки цього городнього сезону

Томати – одна з популярних культур серед садівників. У цій статті ми поділимося головними секретами від городників зі стажем, які неодмінно допоможуть вам виростити рясний урожай здорових томатів.

Секрет № 1. Цибулеве лушпиння при посадці

Під час посадки розсади експерти рекомендують додати жменьку лушпиння цибулі в кожну лунку. Багате ефірними оліями цибулеве лушпиння дає томатам додаткове харчування, а також відлякує багатьох шкідників. А, як відомо, рослини, які не зазнали атак шкідливих комах, набагато здоровіші і можуть впоратися із хворобами силами власного імунітету.

Як профілактичний засіб захисту від грибкових хвороб можна використовувати лушпиння цибулі і надалі. Для цього залийте 1 л окропу 100 г лушпиння, дайте настоятися добу і обприскайте посадки.

Секрет № 2. Заглиблена посадка

Перед висадкою розсади досвідчені городники видаляють все нижнє листя та опускають рослину в посадкову лунку максимально глибоко. Такий метод дозволяє томату утворити більшу кількість додаткових коренів, що у свою чергу забезпечить рослину поживними речовинами, а також скоротить частоту поливів.

Цього року дотримувалася цих чотирьох рекомендацій – і змогла виростити рясний урожай здорових томатів
Цього року дотримувалася цих чотирьох рекомендацій – і змогла виростити рясний урожай здорових томатів

Секрет № 3. Встановлення опор

Томати, які лежать на землі, швидше стануть ласощами для шкідників, а також ймовірніше будуть уражені хворобами. Особливо це актуально для рослин високорослих сортів.

Саме тому кмітливі садівники під час посадки індетермінантних томатів встановлюють опори для них одночасно з висадкою розсади. У такому випадку опори не травмують коріння, що вже розрослося. До того ж, підв’язувати кущі в міру їх росту буде набагато зручніше.

Секрет № 4. Правильний полив

За словами експертів, неправильний полив може спровокувати появу фітофторозу на томатах. Щоб звести ризик до мінімуму, поливайте грядки з помідорами рано-вранці, виключно під корінь, а також не варто проводити процедуру в похмуру погоду. Дуже важливо, щоб до ночі листя на кущах було сухим. Мульчування посадок соломою дозволить зменшити кількість поливів.

Популярне

Подібні новини