Чим більше цих речовин буде, тим легше рослини переживуть зиму. Головне – врахувати, що для кожного дерева і куща існують свої стандарти догляду.
Наприклад, яблуню та грушу варто підживлювати після збору врожаю, так само як і аличу та сливу. Підживлення для вишень і черешень вносять наприкінці вересня, для смородини – в середині осені, а для аґрусу – вже на початку листопада. Для підживлення використовують суперфосфат і сульфат калію, але їх можна замінити на інші мінеральні добрива аналогічного типу.
Також обов’язково треба присипати землю біля дерев компостом, щоб рослини були більш стійкими. Водночас азотні добрива і гній вносити не рекомендується, щоб не затягнути процес визрівання деревини.
Особливо важливо правильно полити кущі й дерева перед зимою. Вода розподіляє поживні речовини так, щоб рослина легше пережила зиму. Полив здійснюють після того, як усе листя з дерев опаде.
Після цього потрібно зволожити землю на глибину близько 50 см, а далі побілити дерева для захисту від сонця, яке може викликати опіки та морозобоїни на корі. Для побілки можна використовувати спеціальну фарбу або суміш глини з коров’яком.
Обов’язково потрібно замульчувати ґрунт навколо рослини в приствольному колі після поливу – торфом або тирсою шаром у 10 см та на відстані пари метрів навколо стовбура. Це додатково захистить садок від морозів.
Саме таким має бути догляд за вашими посадками перед зимою, тож недмінно неухильно слідуйте нашим перевіреним рекомендаціям, щоб наступного року врожай вас дійсно здивував. А ми бажаємо вам успіхів на присадибній ділянці!