Кидаю насіння в мерзлу землю і маю врожай на 2 тижні раніше: 7 овочів, які можна садити восени. Перевірено!

Осінь — сприятливий період для висаджування деяких культур під зиму. Ми не помилилися, і мова не про теплі краї чи озиму пшеницю! Читайте далі, щоб дізнатись всі деталі.

Сіяти або садити восени можна і в помірному кліматичному поясі з континентальним кліматом. Головне — знати, які культури для цього підійдуть.

Загальне правило — завчасно внести добрива у ґрунт і збільшити норму висадки насіння на чверть або на половину. Насіння має бути сухим, і після посадки його не можна поливати. Важливим моментом також є правильний вибір сорту, який підходить для підзимової сівби. Багато коренеплодів, висаджених пізно восени, почуваються дуже добре. До них належать морква, картопля, буряк, ріпа та інші.

Моркву та ріпу висівають за денної температури не нижче +3°C на невелику глибину (3-4 см). Картоплю садять при перших нічних заморозках на глибину від 10 до 15 см. Буряки висівають лише після настання стабільної мінусової температури (-2°C) на глибину 3-4 см. Також для підзимової посадки підходять цибуля і озимий часник.

Городники назвали овочеві культури для посадки пізньої осені
Городники назвали овочеві культури для посадки пізньої осені

Для посадки цибулі підходять і насіння (чорнушка), і цибулинки (сівок). Насіння закладають на глибину до 2,5 см у мерзлий ґрунт, а сівок, залежно від розміру, на глибину від 3 до 4 см за 14 днів до стійкої температури -2°C. Часник садять за тими ж принципами, що й цибулю-сівок.

Зелень, така як кріп, петрушка, кінза, щавель, шпинат та інші, а також листовий салат, можна сміливо сіяти восени. Проте важливо дотримуватися індивідуальних температурних меж для кожної культури. Наприклад, кріп висівають при денній температурі до +2°C, а салат — при температурі від 0°C до -2°C.

Тож здивуйте всіх, висадивши ці культури вже зараз. Не багато дачників про це знають, і дарма. Тож бажаємо успіхів та рясного врожаю!

Популярне

Подібні новини