Герань укутається листочками і пишно зацвіте вже через 30 днів – треба тільки прищипнути: працює як годинник

Герань, вона ж пеларгонія, є популярною кімнатною рослиною, яка відрізняється своєю невибагливістю. Розповідаємо, навіщо необхідно проводити прищипування герані.

Як зазначають досвідчені квітникарі, без деяких маніпуляцій виростити пишну герань у жодному разі не вдасться. Адже тільки при правильному і своєчасному прищипуванні можна домогтися “кущіння” квітки. Без нього герань буде рости лише вгору (витягуватиметься), а цвітіння буде слабким і не рясним.

Прищипувати герань можна на стадії 6-8 справжніх листків. Але одним лише простим видаленням верхівки (верхнього листа) обійтися не вдасться. Дуже важливо знайти саме точку росту та прищипнути її.

Цю верхню бруньку потрібно обережно видалити разом з листком. Робити це краще за допомогою гострих манікюрних ножиць, які варто дезінфікувати після кожної рослини (якщо їх декілька). Зріз повинен бути чітким. А ось вручну (нігтями) рослину не радять прищипувати, оскільки таким способом можна легко травмувати герань.

У чому суть прищипування? За словами експертів, при видаленні точки росту головне стебло зупиняє свій ріст, а “сплячі” бруньки на ньому прокидаються, і таким чином активується ріст бічних пагонів. Рослина починає кущитися, розростаючись не вгору, а в сторони.

Ніколи б не подумала, що ця маленька хитрість принесе стільки користі для герані
Ніколи б не подумала, що ця маленька хитрість принесе стільки користі для герані

Після прищипування зріз потрібно обробити (припалити) за допомогою зеленки, спирту або золи. Далі рослину необхідно поставити на сонячне місце та підгодувати будь-яким комплексним добривом, щоб герань швидко відновила свої сили.

Крім того, так само можна зробити, якщо рослина вже готується до цвітіння, але її густота вас аж ніяк не влаштовує. Потрібно прищипнути квітковий пагін і точку росту, щоб герань не витрачала сили на цвітіння, а пустила їх на нарощування пагонів. Незабаром вона знову зацвіте, тільки вже набагато рясніше.

Прищипувати можна не тільки розсаду, але й дорослу рослину. Тому, якщо ця важлива процедура не проводилася, тоді зробити це ніколи не буває пізно.

Популярне

Подібні новини