Багаторічники умовно можна поділити на два види: ті, які потребують обрізки на зиму, і ті, які не постраждають, якщо не обрізати верхівки над поверхнею землі. Сьогодні розкриваємо деякі агротехнічні хитрощі.
Цікаво, що деякі багаторічники, які не потребують обрізки, навіть краще витримують зимові холоди, залишаючи їх недоторканими. До рослин, які потребують обрізки, можна віднести лілійники, золотарники, іриси, півонії та інші. Їхня головна особливість у тому, що вони мають соковиті листя, а стебла дерев’яніють до осені та легко можуть обламатися.
Для того щоб підготувати ці квіткові культури до зими, використовується секатор або серп. Рослини підрізають таким чином, щоб над землею залишалося близько десяти сантиметрів.
Рослини, які не потребують обрізування, – це декоративні злаки та трав’яні культури. Садівники часто використовують метод зв’язування, збираючи рослини у великі пучки за допомогою мотузки. Красиві колосся та трави стоятимуть навіть морозною зимою, радуючи власників.
Не варто також підрізати низькорослі рослини, які розташовані близько до землі, наприклад, різні види баданів. Крім того, багато залежить від температурного режиму, характерного для вашого регіону. Наприклад, хризантеми чудово переносять багатосніжну зиму та невеликі морози, але можуть загинути без належного укриття.
Як бачите, все неймовірно легко та просто, якщо знати певні хитрощі досвідчених квітникарів! Обов’язково спробуйте наші поради та рекомендації, і, впевнені, що результат вас дуже потішить. Бажаємо успіхів і садово-городніх, а також квітникарських справах!