На форумах існує багато порад, що робити, якщо вирощували цибулю, але вона раптом пішла в стрілку. А що робити, якщо все вийшло навпаки? Багато городників висаджують на своїй ділянці культуру саме заради того, аби зібрати з неї соковите й зелене пір’я. Якщо рослина несподівано змінила вектор розвитку та почала витрачати всі сили на нарощення плодів, існує кілька варіантів, як чинити.
Чому цибуля не росте в зелень
Існує одразу декілька причин, чому цибуля, яку висаджували для вирощування зелені, почала нарощувати цибулини. Так, наприклад, ви могли обрати неправильний сорт для стрілкування – це основна та найпопулярніша помилка. Крім того, загущена посадка також негативно впливає на вирощування зелені. Бадиллю не вистачає місця, а тому рослина концентрується на підземній своїй частині.

Надлишок добрив також впливає на формування підземної частини рослини. Для вирощування соковитої зелені не обійтись без азотних підживлень, але інші мікроелементи у великій кількості впливають на формування цибулини. Тривала волога погода теж може стати причиною активного формування цибулини.
Як виростити зелень цибулі
Якщо раптом цибуля почала активно нарощувати масу плодів, а про зелене бадилля взагалі забула, то існує кілька способів розв’язати проблему. Наприклад, ви можете видалити центральні пір’їни. Так ви можете змусити рослину стимулювати бічне відростання – вона почне нарощувати стрілки з різних боків.

Крім того, городники, які бажають зняти врожай соковитої зелені, не повинні забувати, що основний крок на шляху до успіху – це рясний полив (але з добрим дренажем). Важливо забезпечити достатню кількість підживлення для рослини, а також достатньо кількість води. З добрив обирайте такі, що містять багато азоту.