Часник більше не гниє у мене в погребі: мама розповіла, як правильно сушити часник перед зберіганням на зиму

Після того, як ви викопали та підготували часник, можна приступати до сушіння. Хоча у цьому процесі немає нічого складного, проте велика кількість городників з року в рік припускається низки помилок.

Розповідаємо, як зробити все правильно, щоб часник успішно “пережив” зиму і зберігся до середини весни.

Як правильно викопувати часник

Багато городників виривають часник із землі, але краще його підкопувати – так ви не пошкодите головки часнику, і вони з легкістю зможуть зберегтися до весни.

Чому не можна сушити часник на сонці

Викопаний часник категорично не можна сушити на сонці, адже в такому разі його зубчики можуть отримати сонячні опіки. Вони легко визначаються за наявністю специфічних виразок на зубчиках часнику, безпосередньо під “лусочками”.

Як правильно сушити часник

Правильно сушити часник потрібно тільки в затіненому та вентильованому місці, захищеному від прямих сонячних променів. Наприклад, у гаражі з відкритими воротами або під навісом.

Можна сушити й на горищі будинку, але важливо постійно провітрювати його та стежити за тим, щоб температура на ньому не перевищувала 35 градусів, інакше зубчики часнику стануть склоподібними. Крім того, без належної вентиляції часник може запліснявіти, і терміни його зберігання скоротяться.

Тепер часник перед відправкою на зиму сушу тільки таким способом від мами
Тепер часник перед відправкою на зиму сушу тільки таким способом від мами

В ідеалі використовувати для сушіння дерев’яні решітчасті або пластикові сітчасті ящики – щоб повітря вільно циркулювало. Часник потрібно укладати нещільно і тільки в один ряд. Оптимальна температура сушки часнику – 25-35 градусів. У середньому сушка займає близько тижня (за умови, що ви помили часник після збору та відсортували його).

Як зберігати часник після сушіння

Зазвичай використовують два основних способи. Деяким городникам подобається зберігати часник у “косах”. Однак плетіння займає час, а не у всіх він є. Тому більш практичний варіант – зберігання часнику в пластикових сітчастих ящиках або сітках.

Але перед тим, як “упаковувати” висушений часник у ящики або сітки, необхідно обрізати “хвости”. Спочатку листя не видаляється, оскільки це дозволяє збільшити врожайність на 15-20%. Висохле стебло радять відрізати на відстані 2-3 см від цибулини часнику.

Популярне

Подібні новини