Осіннє золото для городу: перетворюю опале листя на безкоштовне добриво за тиждень – секрет у простій бочці

Листя на городі може принести багато користі, тому просто зібрати його і викинути — це неправильне рішення. Листя може стати поживним добривом для ґрунту та підживленням у вигляді компосту.

Компост можна вносити в ґрунт перед морозами або ж відкласти до весни для підгодівлі молодих рослин. Листяний компост є безкоштовною альтернативою гною, оскільки містить лінгіни та геміцелюлозу — основні складові живильного гумусу. Після внесення такого компосту в важкі ґрунти земля стає більш пухкою, покращується її повітропроникність, а непродуктивна та виснажена земля перетворюється на справжній оазис для ваших рослин.

Зазвичай органіка розкладається кілька років, проте, якщо закладати листя в спеціальну бочку, що обертається, компост можна використовувати вже через тиждень після закладки. Як це можливо? Для створення такої конструкції знадобиться кілька пластикових бочок, металева трубка та кілька дощок і рейок.

Городники розповіли, як використовувати опале листя в якості добрива
Городники розповіли, як використовувати опале листя в якості добрива

У денці пластикових бочок слід зробити отвори, через які пройде трубка, навколо якої обертатиметься компост. Цю конструкцію потрібно закріпити між двома вбитими у землю опорами. Щоб було зручніше готувати компост, у бочках можна зробити спеціальні вікна з віконницями, щоб не потрібно було розбирати установку кожного разу, коли потрібно дістати трохи компосту для добрива.

Таку “карусель” із листям необхідно періодично обертати, перемішуючи вміст і прискорюючи процес розкладання. Якщо у вас є навички електротехніки, можна додати до конструкції електричний привід. Це не обов’язково, але дозволить забути про ручне обертання компосту. Листя потрібно регулярно зволожувати та час від часу проливати розчинами фітоспорину та триходерміну. Це допоможе позбутися шкідників і хвороб та прискорить розкладання компостної маси!

Популярне

Подібні новини