Герань – дуже приваблива рослина, яка також потребує підготовки до зими, як і багато інших квіток. Головна задача – підготувати герань до зими так, щоб і їй добре було і місця в домі вона не займала.
Саме в такому випадку наш метод збереження герані взимку без ґрунту – найкраще рішення. Нижче ми про нього розповімо більш детально та з описом всіх кроків.
Основний плюс цього способу в тому, що герань взимку повністю зупиняє свій розвиток, а тому в неї відпадає потреба в звичному для рослини середовища. Квітка в цей період не потрібує ні світла, ну ґрунту, ні води.
Зберігати нашу чудову герань ми будемо в звичайному папері для обгортання, або ж в непотрібних газетах, що вже прочитані. З чого ж потрібно почати? Першим ділом треба очистити коріння від землі, робити це треба дуже обережно, але ретельно, слідкуючи за цілісністю всіх коренів.
Другим кроком треба упакувати кущ герані разом з корінням в газету, або будь-який папір відповідного розміру, щоб повністю огорнути кущ, потім покласти це все в коробку. У цю ж коробку далі ми будемо складати всі кущі герані. Обов’язково з одного боку залишаємо паперові згортки відкритими для вентиляції.
У стінках самої коробки, куди згодом ми будемо складати наші паперові або газетні пакети, також робимо вентиляційні отвори. Це потрібно для того, щоб наша герань не підсихала та не обвітрювалась.
Далі ми маємо віднести нашу коробку з геранню в прохолодне місце з температурою приблизно до +10°C. Це може бути підвал, погреб. Якщо ви мешкаєте в квартирі – можна покласти герань на зберігання в холодильник, а саме – в ящик для овочів.
Перевіряти герань треба раз в 1-2 тижні, щоб листя було в гарному стані, не зморщене і не посохле. Якщо ж так відбулося, перевірте температуру, при якій зберігались квіти, також треба перевірити і вентиляцію.
Ось і все, герань готова зимувати. Дотримуйтесь всіх пунктів і герань вам віддячить гарним цвітом!