Чудо-добриво з садового сміття: дід-городник показав, як за зиму перетворити листя на органічне багатство

Як перетворити неорганічні мінеральні речовини на органічні? Багато хто уникають використання мінеральних добрив, що виправдано, якщо немає впевненості в правильності їх застосування.

У разі помилок у розрахунках є ризик порушити баланс ґрунту, змінити його фізичні та хімічні властивості. Це може зробити ґрунт непридатним для росту й розвитку рослин, а також негативно вплинути на різні корисні ґрунтові організми.

Перевіреним варіантом органічного добрива є гній — це поєднання органічних компонентів із концентрованими речовинами, які перетворюють неорганічні елементи на мінеральну форму. Але де взяти гній? Його можна приготувати самостійно з осені, використовуючи рослинні залишки. Для створення органічного добрива, яке за функціями та користю нагадуватиме натуральний гній, потрібна пластикова або металева тара об’ємом 40-50 літрів і рослинний матеріал.

Городники розповіли, як з листя та соломи зробити компост
Городники розповіли, як з листя та соломи зробити компост

Для цього можна використовувати сухе опале листя, солому, тирсу, рослинні та пожнивні залишки. Сировиною потрібно щільно наповнити тару. Далі необхідно приготувати “закваску”, якою заливається основа. Розчин зазвичай складається з азотного добрива, суперфосфату, сульфату калію, гуматів та води. На 10 літрів води додається по 200 мл кожного інгредієнта.

Наприкінці можна додати одну столову ложку лимонної кислоти та трохи бактерій. Тару із сумішшю можна залишити на вулиці, або зберігати в сараї чи теплиці. До середини травня вийде повноцінне органічне добриво, яке без побоювань можна застосовувати на власній ділянці. Як і гній, воно не зашкодить ґрунту, а підвищить його родючість.

Обов’язково спробуйте застовувати знання, які ви отримали після прочитання нашої статті, і самостійно переконайтеся, що поради дійсно ефективні. А ми бажаємо вам успіхів у садово-городніх справах!

Популярне

Подібні новини