Після збору врожаю господарі зазвичай переміщують його у погріб. Він призначений для тривалого зберігання овочів та фруктів. Але вже за кілька місяців людина може побачити, що частина врожаю просто згнила. В таких умовах, звісно, можна звинувачувати неправильні сорти. Але зазвичай проблема у недотриманні умов зберігання.
Справа в природних процесах дозрівання та взаємодії різних овочів. Цибуля постійно виділяє в повітря етилен та вологу. Ці випари потрапляють на сусідні овочі й запускають ланцюгову реакцію. Спершу картопля вбирає зайву вологу та етилен, потім починає гнити. А після цього вона провокує псування цибулі. Зрештою, весь урожай перетворюється на непридатну для вживання масу.
Також збереження свіжості овочів напряму залежить від умов у погребі. Кожен вид потребує власного температурного режиму. Для картоплі оптимальними умовами будуть 2-3 градуси. Завдяки такій температурі овоч чудово зберігається та не проростає. А ось цибулі вже така температура може бути занизькою. Хоча теоретично вона здатна витримувати навіть мороз, експерти рекомендують забезпечити цибулі умови від 7 до 13 градусів.
Якщо ви виконали обидва пункти, то овочі все одно можуть псуватися. Перша причина — відсутність проміжку між ящиками, в яких зберігається картопля, та підлогою/землею. Для того, щоб овоч не гнив, відстань має бути близько 15-20 см. Також важливою є хороша вентиляція. Вона потрібна будь-якому овочу. Якісна вентиляція відводить зайву вологу та гази, які постійно виділяються овочами.
А ще варто враховувати, що між овочів може з самого початку випадково трапитися неякісний, який призведе до псування інших. Тому весь врожай варто періодично перевіряти, щоб точно знати, що він в порядку.