Чи знали ви, що під ногами ховається найкращий прискорювач компосту? Готуємо натуральний “еліксир”

Зазвичай органіка переробляється протягом 2-3 років — для будь-якого дачника це дуже довгий термін, тому хочеться прискорити процес. Розповідаємо, як саме це зробити.

Це можна зробити за допомогою спеціальних деструкторів — препаратів на основі корисних мікроорганізмів, які в процесі своєї життєдіяльності переробляють органіку.

Перед застосуванням ці деструктори розводять у чистій теплій воді. Якщо вода буде з водопроводу, її необхідно відстояти протягом двох діб. При закладці залишків на компост необхідно кожен шар завтовшки 15-20 сантиметрів проливати препаратом, розведеним за інструкцією. Це може бути Байкал ЕМ-1, Фітоспорин або Триходермін.

Триходерма — взагалі унікальна бактерія, яку можна навіть приготувати самостійно. Зверху пролитого шару компосту укладають землю, формуючи шар завтовшки близько 5 сантиметрів. Можна також прикривати компост зеленою травою. Зверху розстилається плівка або агроволокно. Такий матеріал допомагає зберігати вологість, необхідну для інтенсивної роботи бактерій.

Городники назвали спосіб прискорення компостування
Городники назвали спосіб прискорення компостування

Ці бактерії розкладуть компост буквально за 6-10 місяців, залежно від того, з чого складається купа. Проте, окрім покупних препаратів, можна прискорити дозрівання компосту самостійно.

Для цього можна об’єднати курячий послід з травою та водою, настояти протягом тижня і проливати суміш аналогічно до інших препаратів. Ще один спосіб — розмішати в трьох літрах води чайну ложку сухих дріжджів та півсклянки цукру. Після бродіння додати трохи прохолодної води до 15 літрів і проливати органіку. Спочатку слід використовувати настій просіяної золи для збереження кальцію, а потім вносити цей прискорювач.

При грамотному виборі та приготуванні деструкторів можна отримати якісний компост максимально швидко. Якщо ж хочете ще більше прискорити процес, скористайтеся яблучним опадом, який восени завжди знаходиться під ногами у дачника. Яблука містять і азот, і вуглець, що сприяє швидкому розкладанню органіки та активній роботі триходерми.

Популярне

Подібні новини