45 років працювала в колгоспному саду: розповідаю про 3 золоті правила захисту дерев від ракових хвороб

Чи знали ви, що рак вражає не тільки людей, а й дерева? Щоб цього не сталося потрібно знати певні агротехнічні прийоми. Про них і піде мова в нашій корисній статті.

Запам’ятайте золоте правило: будь-яку хворобу набагато легше попередити, ніж вилікувати. Це стосується і людини, і рослин, і особливо актуально по відношенню до раку рослин. Профілактичні заходи в саду проводяться щороку восени, оскільки вони підвищують стійкість дерев до морозів та їхню опірність раковим хворобам.

Одним із таких заходів є підтримка в хорошому стані приствольного кола та міжрядь. Міжряддя треба залишати чистими впродовж літа, як і приствольні кола. Землю потрібно регулярно розпушувати та видаляти бур’яни. При необхідності слід підгодовувати дерева фосфорно-калійними добривами в оптимальних дозах, а також мульчувати їх чистими від насіння бур’янами, прілим гноєм або компостом.

Дуже корисним агротехнічним прийомом для захисту дерев від морозів, опіків і хвороб є побілка. Білити дерева слід наприкінці листопада, обробляючи стовбур і скелетні гілки. Робити це раніше не варто, оскільки побілку може змити осіннім дощем, і ви не отримаєте результату.

Городники розповіли, як захистити кору дерев від хвороб
Городники розповіли, як захистити кору дерев від хвороб

Пізня зимова побілка в морози захистить лише від опіків, оскільки свою порцію холоду рослини вже отримали. Білити можна крейдою, розводячи два кілограми на відро води, мідним купоросом — 100 грамів на відро води, або столярним клеєм — 20 грамів на відро. Побілка захистить кору від перепадів температури, інфекцій, а також зробить ваш сад більш привабливим. Завдяки кальцію поліпшаться властивості ґрунту.

Ще одним ефективним методом захисту від ракових хвороб є обприскування мідним купоросом. Для цього потрібно розвести 100 грамів купоросу та 100 грамів вапна на відро води й провести перше обприскування під час висування бутонів, друге — після цвітіння, а третє — за два тижні після другого.

Популярне

Подібні новини