Клематис є ліаною, прикрашеною квітками різних відтінків та розмірів. Посадка клематису та догляд за ним — завдання не складне, однак при підготовці цієї рослини до зими необхідно врахувати кілька важливих моментів, про які йтиметься в цій статті. Отже, підготовку до зими починаємо з обрізки рослини.
Якщо клематиси цвітуть на пагонах поточного року, то надземну частину потрібно зрізати на висоті 15–20 сантиметрів. Ця обрізка проводиться у першій половині жовтня. Наступний етап — підживлення. Для підживлення використовуємо калійно-фосфорні добрива, наприклад, монокалійфосфат.
Розсипаємо добриво навколо рослини та загортаємо його в ґрунт у таких пропорціях: 100 грамів для великого куща, 50 грамів для середнього та 15 грамів для молодого. Клематиси люблять лужне середовище, тому додамо в ґрунт ще 200 грамів доломітового борошна.
Далі необхідно замульчувати пристволові кола клематису перегноєм. Оптимальна товщина цього шару становить 5 сантиметрів. На цьому основна підготовка до зими завершена, проте можна скористатися нагодою і розмножити наші рослини.
Для початку знімаємо клематис з опори та акуратно укладаємо його на землю, скручуючи батіг рослини в кільце. Укладений батіг засипаємо 5-сантиметровим шаром перегною, залишаючи на поверхні верхівки рослини. Навесні на засипаній частині з’являться нові бруньки, і через деякий час клематис активно зацвіте, утворюючи килим з великих квітів.
Тепер ви знаєте, як допомогти клематису благополучно пережити холодну пору року, а також як сприяти його розростанню, щоб він ще більше тішив вас своїми яскравими квітами.