Посадила це між грядками – і берізка зникла назавжди: 3 природні способи позбутися надокучливого бур’яну

Берізка, або березка, є великою проблемою для кожного дачника, тому всіма можливими способами ми намагаємося вивести її з присадибної ділянки.

У сьогоднішній корисній для городників статті розглянемо основні методи боротьби з цим бур’яном без застосування хімічних засобів.

Одним із найефективніших способів повністю позбутися берізки є використання сидератів. Відмінно підходять гірчиця, ріпак та інші рослини з потужною кореневою системою. Завдяки їм паростки берізки не зможуть пробитися крізь ґрунт і утворити густий килим. Якщо ж ділянка невелика і кожен квадратний метр на рахунку, можна висадити кукурудзу або соняшник, оскільки їхні кореневища теж перешкоджають проростанню бур’яну.

Один дієвий спосіб боротьби з бур’янами – це мульчування. Без світла жодна рослина не може зростати, тому навесні досить накрити грядки чорною плівкою або спеціальним агроволокном. Це перешкодить бур’янам проростати.

Навіть під час посадки культурних рослин можна використовувати спанбонд. Просто роблять отвори у плівці, щоб висадити розсаду, і тоді бур’яни не зможуть поширюватися по всій ділянці.

Городники розповіли, як швидко позбутися берізки на городі
Городники розповіли, як швидко позбутися берізки на городі

Ще один метод – регулярне прополювання. Але важливо робити це правильно, адже пошкодження кореня може, навпаки, стимулювати бур’ян до активнішого росту.

Після прополювання берізка може швидко нарощувати листову масу і відновлювати фотосинтез. Тому завдання садівника — не давати кореням відновлюватися, постійно зрізаючи нові паростки без листків. Так поступово коріння втратить свою силу і загине.

Регулярне видалення берізки з ділянки, навіть кілька разів на сезон, поступово послабить її кореневу систему. Після 5-6 повторень паростки перестануть з’являтися, і проблема з цим надокучливим бур’яном буде вирішена.

Популярне

Подібні новини