Деякі види рослин дуже погано сусідять один з одним. Зазвичай одна рослина витягує з ґрунту всі необхідні корисні мікроелементи на шкоду іншій, але часто трапляється, що в них є спільні хвороби, які вражають їх обох і поширюються по всьому городу. У випадку з ялівцем, висадженим у саду, всі рослини навколо можуть заражатися різними грибковими інфекціями.
Ці збудники викликають захворювання, для повного циклу розвитку яких потрібні дві рослини-господарі. Одним із них стає ялівець, а другим — будь-яка інша рослина на городі. Ялівець є “домівкою” для більшості грибкових хвороб, які вражають троянди, кущі смородини, агрусу та інші садові рослини. Однак, якщо висадити стелиться ялівець, шкоди для саду він не завдасть.
Для яблуні найнебезпечнішим є звичайний ялівець, а для груші — козацький сорт. Захворювання проявляється навесні, відразу після закінчення цвітіння: на листі з’являються маленькі круглі цятки жовтого кольору.
В середині літа вже більша частина листя в саду може бути уражена іржею; плями збільшуються до 1-2 сантиметрів, набувають помаранчевого кольору і вкриваються чорними крапками.
Восени на тильному боці листка виникають довгі опуклі нарости, заповнені дозріваючими спорами грибків. Дрібні частинки цих спор легко підхоплюються вітром і розносяться на відстань до 50 кілометрів. Потрапивши на ялівець, вони зимують там і утворюють грибниці, а за дощової та вітряної погоди хвороба поширюється ще інтенсивніше.
Таким чином, грибок здійснює кругообіг, змінює місце свого проживання і заражає всі ваші рослини в саду.