Городники в захваті: цей метод замочування насіння дає 99% схожості. Діє навіть на “сплячі” зерна

Щоб насіння (особливо старе) проросло - його необхідно замочувати. Як саме це робити? Існує безліч способів, тож дізнайтеся найефективніші в нашій статті.

Перед тим, як висівати насіння, їх потрібно обробляти спеціальним чином. Дуже важливо правильно замочити насіння, оскільки ця процедура забезпечує дружні сходи. Уміння замочувати насіння допомагає знизити захворюваність, покращує сходи й підвищує врожайність.

Для замочування насіння можна використовувати два методи: барботування, коли насіння набухають у рідині, насиченій повітрям, протягом приблизно 18 годин, або звичайне пророщування, де насіння поміщають у вологе середовище на певний час. Спочатку необхідно провести дезінфекцію посадкового матеріалу за допомогою розчину перманганату калію або перекису водню.

Цими засобами користуються практично всі дачники та квітникарі. Щоб приготувати розчин із марганцівки, її розводять у воді до світло-рожевого відтінку, після чого кладуть пакунок із насінням на 15 хвилин.

Потім зерна промивають водою й просушують. Якщо використовується перекис водню, зернятка складають у марлю й опускають у 10%-й розчин перекису на 20 хвилин. Після цього їх також промивають чистою водою й сушать.

Городники розповіли, в чому замочувати насіння перед посівом
Городники розповіли, в чому замочувати насіння перед посівом

Після дезінфекції проводиться замочування. Уже оброблене насіння знову загортають у марлю, роблять згорток і поміщають на блюдце. Потім заливають теплою водою, відставляють у темне місце й підтримують температуру на рівні 25 градусів за Цельсієм.

Замочування для різних рослин триває по-різному: для великого насіння достатньо чотирьох годин, а для дрібного час може бути коротшим. Обов’язково скористайтеся нашими перевіреними рекомендаціями та порадами, і, ми впевнені, що ви оціните їх ефективність.

Популярне

Подібні новини