Садівничий порятунок: простий рецепт, який захистить молоді дерева краще за будь-який дорогий препарат

У цій статті ми розглянемо три прості способи захисту молодого саду на зиму. Особливої уваги потребують дерева до семи років, бо їхня кора та коренева шийка є привабливими для гризунів.

Якщо у вас велика кількість посадок, чудовим рішенням стане висадження по периметру саду смуг колючих чагарників. Такий підхід дозволяє зберегти естетику саду, а також дає змогу збирати врожай різноманітних ягід. Водночас цей метод ефективно захищає лише від зайців і лосів.

Для власників невеликих ділянок найуніверсальнішим способом буде обмотка саджанців ялиновими гілками. Гілки потрібно розташовувати максимально низько до землі, щоб зробити доступ до стовбурів для мишей незручним. На відміну від поліетилену, під ялиновим лапником дерева дихають, і при цьому сад зберігає свою естетику.

Третій метод, який широко використовується, але часто з помилками, – це побілка саджанців. Слід пам’ятати, що вапно може бути занадто агресивним для молодих дерев, а комерційні фарби іноді містять небезпечні компоненти. Акрилові фарби, хоча і вважаються безпечними, утворюють мікропластик, який потрапляє в довкілля й зрештою у наш організм. Як альтернативу, можна використовувати крейду або гіпс.

Агрономи розповіли, як вберегти молодий сад взимку
Агрономи розповіли, як вберегти молодий сад взимку

Пропонуємо простий рецепт для побілки. Візьміть 100 грамів натертого дьогтярного мила, 200 грамів звичайної рослинної олії, розведіть їх у невеликій кількості води та доведіть об’єм до п’яти літрів. Додайте тютюновий пил або гострий перець для захисту від мишей, а також стільки крейди або гіпсу, щоб отримати консистенцію тіста для млинців.

Перед нанесенням суміші слід трохи відгребти землю від стовбура, щоб побілити також нижню частину кореневої шийки. Такий захист не тільки запобігає пошкодженню дерев морозобоїнами й висушуючими вітрами, але й ефективно відлякує гризунів.

Популярне

Подібні новини