Троянди — це надзвичайно красиво. Вони так личать будь-якому саду! От тільки морози не цінують цю красу, тому можуть знищити кущі, які ви старанно вирощували роками. Як же не допустити цього? Можливо, достатньо просто накидати на троянди ковдр? Чи існують якісь матеріали саме для квітів? Насправді секрети укривання троянд складні та прості водночас.
Підготовка квітів до зими має починатися задовго до перших приморозків. Восени трояндам потрібно менше поливу, а використання азотних добрив перед зимою взагалі неприпустиме. Коли температура опуститься приблизно до нуля, кущі потрібно обрізати. Всі пошкоджені та хворі пагони сміливо обрізайте. Залишати потрібно лише здорове гілля. Але навіть його не варто лишати повність — лише 30-40 см заввишки. Так квітка краще перезимує.
Наступний етап — укривання. Але безпосередньо перед ним потрібно правильно утеплити кореневу систему. Спочатку навколо куща розсипте торф або перегній шаром завтовшки у 10-15 см. Зверху можна додати суху листву або солому, щоб ще краще зберегти тепло. Якщо ґрунт сухий, треба злегка полити, але в жодному разі не переливати. Вологість землі повинна бути помірною, інакше коріння може загнити через надлишок води.
Далі можна переходити до укриття. Є кілька класичних способів. Перший — використання коробів. Можна брати покупні, можна зробити самотужки з дощок, фанери, полікарбонату. Важливо, щоб конструкція давала змогу повітрю циркулювати. Другий спосіб — використання агротканини. Треба створити каркас і обережно накрити рослину, залишивши трохи простору. Найгірший варіант — просто закутати плівкою, бо це призведе до підвищеної вологості.
Головна небезпека взимку — різкі перепади температури та постійні відлиги. Тому важливо слідкувати за станом укриття. Якщо випаде багато снігу, то він буде чудово утримувати тепло. Але якщо його буде надто багато, то він може зламати укриття та гілки. В лютому або березні, коли почнуться відлиги, укриття треба злегка провітрювати, щоб уникнути випрівання. Але не поспішайте його прибирати повністю, а дочекайтеся стабільного потепління.