На вулиці вітер, перший мороз, а настрій ще трохи і буде різдвяний. Втім, не для справжніх дачників. Що ж потрібно зараз робити на городі? Зараз настав час потурбуватися про земличку, аби вона віддячила вам пишним врожаєм. Місячний календар стає вірним помічником у цьому процесі. Розберемо, які такі задачі лежать на плечах дачників і які дні будуть сприятливі для робіт.
Відомо, що місячний календар базується на фазі впливу єдиного супутника Землі на рослини, зокрема на рух води в ґрунті й соків у рослинних тканинах. Попри те, що взимку природа наче завмирає, все одно всередині дерев, кущів, відбуваються обмінні процеси.
Почнемо ж з обробки ґрунту. Повірте, що ставши до робіт зараз, ви зекономите свій час весною. Найкращі дні для цього – 15 і 31 грудня. У ці дати варто розпушувати землю у теплицях, видаляти залишки старих рослин і додавати у землю органічні добрива. Саме зараз також варто зайнятися заготівлею субстратів для вирощування розсади. Холод пригнічує патогенні мікроорганізми і варто лише трошки знезаразити ґрунт перед заготівлею.
Крім того, можна заготовляти майбутній посівний матеріал. Найбільш сприятливими днями для цього буде 3, 4, 8, 9, 12, 13, 16, 17, 23-27 і 30 числа. Насіння добре переберіть, прибравши дрібне, плямисте. Обов’язково запаковуйте все у герметичну тару. Це дозволяє отримати сильну розсаду, яка згодом дасть гарний врожай.
Поливи в зимовий період не менш важливі, особливо для рослин у теплицях. Проливати землю на грядках — не варто. Це зменшить її пухкість, чого не скажеш за парники. Найкращими для внесення води будуть дні з 3 по 4, з 8 по 9 грудня, а також з 15 по 17.
Грудень також ідеальний для підживлення органічними добривами. Можна і в теплиці, і на грядки. Найбільш сприятливими даними для цього є 16, 17, 25-27 і 30 грудня. Це стане основою для здорового росту навесні.