Огірки — це смачно та корисно. Але тільки якщо вони вирощені власноруч. Магазинні, як правило, майже не мають смаку та дуже водянисті. Але що ще залишається взимку, коли на городі сніг та мороз? Хіба що вирощувати огірки в приміщенні. Вважаєте, що це складно? Зовсім ні. Але потрібно вибрати оптимальний сорт. А ще важливим правильний догляд, який зовсім не складний.
Почнемо з сорту. Городники найчастіше вибирають самозапильні гібриди, такі як Мірабелла F1, Балконний F1 або Кураж F1. Вони можуть рости у квартирних умовах і без інтенсивного освітлення. Дозрівають ці сорти дуже швидко. Якщо висівати огірки на початку грудня, то день в середині січня можна зібрати перший врожай.
Хоча догляд за вказаними сортами елементарний, але потрібно забезпечити їм належні умови. Звісно ж, першою є температура. Взимку вона постійно змінюється. Але огіркам різкі перепади не дуже подобаються. Тому варто підтримувати температуру на рівні 20-25 °C. А в найкоротші дні знадобиться додаткове освітлення.
Але де садити огірки? Підійдуть будь-які горщики та звичайний городній ґрунт, до якого треба додати трішки торфу та піску. Або просто придбайте готову суміш. В обидва варіанти можна додати трішки компосту для підживлення. Важливо забезпечити хороший дренаж. Інакше виникне застій води та рослини просто загинуть.
Наступний пункт — полив. Він має бути регулярним, але не надто активним. Тобто не варто допускати повного висихання землі, але якщо буде трохи менше води, то огірки переживуть це легше, ніж коли її налити занадто багато. Це ж стосується підживлення. Його треба проводити регулярно, але без фанатизму, не пересипаючи.
Вносити добрива потрібно не частіше одного разу на 2-3 тижні. У магазині можете взяти калійно-фосфорні добрива. Вони треба для цвітіння та формування врожаю. Також огіркам підійдуть комплексні мінеральні добрива. Органічні розчини з кухонних відходів — також хороший варіант, який буде гарно засвоюватися через коріння.