Багатьом відома картина: ніжні паростки чомусь не хочуть з’являтися. Чому так і що з цим робити?
Основні причини, чому кріп “ображається” і не росте
По-перше, рослина любить пухкий, родючий і добре дренований ґрунт. Якщо ви використали звичайну землю з саду, яка може бути важкою та щільною, корінцям буде складно проростати.
По-друге, його насіння покрите ефірною олією, яка може заважати його проростанню. Якщо воно старе або неправильно зберігалося, то, зрозуміло, втрачає здатність до проростання.
Третя причина криється в тому, що кріп дуже вимогливий до світла. Взимку світловий день короткий, і навіть найяскравіше підвіконня може не забезпечити рослину необхідною кількістю сонячного світла.
Крім того, зелений улюбленець не любить застою води, але й пересихання ґрунту він також не переносить. Багато хто з нас або заливає рослину, або забуває її поливати.
Ну і, нарешті, кріп погано переносить холод. Якщо ваше підвіконня не утеплене або поруч постійно відчиняється вікно, насіння може й не прорости.
Як виправити ситуацію
Отже, з урахуванням всього, що сказано, перш за все обирайте готові субстрати для овочів або зелені, які можна знайти у магазині. Вони легкі, пухкі та забезпечують корінці достатньою кількістю повітря.
Далі, замочіть насіння у теплій воді на 24 години. Це допоможе змити ефірні олії та прискорить проростання. Змініть воду кілька разів, щоб вона не стала застійною. Надалі, висаджуючи насіння, отримуйтесь густоти посадки, бо кріп не любить “натовпу”, для росту йому потрібен простір.
Забезпечте горщики з рослинами додатковим світлом. Використовуйте фітолампи. Оптимальна тривалість освітлення для кропу — 10–12 годин на день. Також важливо слідкувати за поливом та підтримувати температуру 18–20°C.