Секрети професіоналів зі старих садових журналів: як обрізати кущі та не нашкодити їм — 6 основних помилок

Обрізка кущів буде простою, якщо знати прості правила. Від правильного кута до чистих інструментів — дізнайтеся, як уникнути найпоширеніших помилок. Ваш сад подякує вам!

Кожен садівник мріє про розкішні та здорові кущі. Водночас правила професійної обрізки знають не всі. Але саме від неї залежить подальший ріст кущів та їхня врожайність, якщо мова про ягідні різновиди. Зробите все правильно — кущі віддячать красою і рясними та смачними плодами. Допустили багато помилок? Що ж, результат буде протилежним.

Дуже поширена помилка — обрізка близько до вузла. Це місце на гілці, де формуються бруньки та пагони. Варто відступати щонайменше на 1 см від вузла. А обрізати треба під кутом 45°. Якщо зробити зріз прямим, то на ньому може накопичуватися вода та гниль.

Садівники розповіли, як правильно обрізати кущі
Садівники розповіли, як правильно обрізати кущі

Ще один важливий нюанс — це кількість обрізки. Так, хочеться зробити все ідеально та одразу. Але надмірне втручання стане стресом для рослини, через що вона може значно уповільнити свій ріст і зменшити врожайність. Тож обрізку варто проводити поступово та регулярно, а не намагатися прибрати все зайве одномоментно.

У першу чергу прибирайте старі та хворі гілки. Все інше можна обрізати пізніше. Погані частини куща можуть впливати на інші, через що вся рослина може зіпсуватися. Також обов’язково користуйтеся виключно якісним інструментом. Він має бути не лише гострим, щоб різати, а не рвати гілки, а також чистим та продезинфікованим. Стерилізацію пилки, секатора та ножиць потрібно проводити постійно, щоб не переносити бактерії.

Садівники розповіли, як правильно обрізати кущі
Садівники розповіли, як правильно обрізати кущі

Але навіть якщо ви врахуєте усі 5 порад вище, то обрізка все одно може стати марною. Потрібно також правильно обирати час! Найкраще проводити її восени або ж наприкінці зими. Якщо обрізка проводиться під час активного росту, то це послабить рослину. Але важливо враховувати також специфіку куща. У смородини та троянд, наприклад, є свої особливості та унікальні потреби, які трохи відрізняються від інших рослин.

Популярне

Подібні новини