Щоб яблука зберігалися довго, важливо створити для них правильні умови. Температура — один з найважливіших факторів. Оптимально підтримувати її в діапазоні 0-3 °C. Якщо вона буде нижчою, то фрукти почнуть замерзати. Це погіршить текстуру, аромат та смак. А ще під час відтавання вони можуть почати розкладатися. Зависока температура сприяє швидшому псуванню. Різких перепадів теж не варто допускати, бо теж структура фрукта погіршиться.
Оптимальна вологість (80-90%) також важлива для запобігання гниттю. А ще краще робити все таким чином, щоб яблука не торкалися одне одного. Завдяки цьому, якщо одне почне підгнивати, воно не буде одразу впливати на фрукти поруч. Ланцюгова реакція може дуже швидко зіпсувати всі яблука. Тому кожне варто загорнути в газету або пергамент. Також для “ізолювання” яблук гарно підходить звичайна тирса. Складати ж фрукти треба в ящики.
Але якщо використовуєте тирсу, то кладіть в ящик якомога менше яблук. Все ж постійно їх оглядати в тирсі буде незручно. Якщо користуєтеся виключно папером або пергаментом та складаєте всі яблука в купу, то що раз на 1-2 тижні обов’язково передивляйтеся всі фрукти, забираючи ті, які почали псуватися. Їх можна використати для шарлотки чи просто з’їсти.
Вказані правила працюють для всіх сортів. Але все ж від сорту теж багато залежить. От з Антонівкою, Ренет Симиренка та Білим Наливом все майже завжди ідеально. Вони навіть особливої перевірки не потребують. А Ред Делішес, наприклад, краще їсти в першу чергу, інакше вони можуть зіпсуватися та перекинути реакцію на інші, більш стійкі сорти.