За чаркою в п’ятницю нарешті розкрила секрет сусідки: її лимони дозрівають навіть взимку прямо на підвіконні

Уявіть, що вам захотілося чаю з лимоном, в магазин йти ліньки. Але це й не потрібно, бо у вас є свіжі лимони на власному підвіконні. Цікава думка? А вона може стати реальністю!

Пам’ятаєте, як ще в дитинстві ви хотіли виростити власний лимон? Або ж у вас точно були друзі, у котрих виникала ця ідея. Щоправда, не всі впевнено доводили її до завершення. А комусь батьки казали, що задум безглуздий, бо нічого не виросте. Можемо з впевненістю сказати, що дорослі тоді помилялися. І оскільки зараз дорослі вже ми, то може час трішки повернути свою внутрішню дитину та втілити мрію? Тим паче ця ідея дуже корисна!

Лимон у багатьох людей асоціюється з примхливою екзотичною рослиною. Насправді все зовсім інакше. Так, догляд знадобиться, але він зовсім не складний. Лимон витривалий та може комфортно почуватися в кімнатних умовах. Якщо хочете трохи спростити задачу, то придбайте вже підрощену рослину. Хочете самостійно виростити із зернятка? Це можливо, але враховуйте, що у цьому разі до отримання першого врожаю пройде багато років.

Фермери пояснили, як вирощувати лимони на підвіконні: 4 основні правила
Фермери пояснили, як вирощувати лимони на підвіконні: 4 основні правила

Якщо ж ви обрали простіший варіант, то обов’язково перед покупкою перевірте кореневу систему. Якщо корінь міцний і не має пошкоджень, то він добре адаптується до кімнатних умов і гарно ростиме. Розміщувати рослину потрібно на південному або східному вікні, бо лимону треба багато світла. Тобто взимку, особливо в коли з’являтимуться плоди, треба забезпечити додаткове освітлення. Для цього підійдуть звичайні світлодіодні лампи.

Не можна допускати протягів, холоду, спеки й різких перепадів температури. Для лимона оптимальними є 18-22 °C. Повітря не повинно бути сухим, тому зволожувач або постійне оприскування є важливим. Що ж стосується поливу, то він має бути помірним. Тобто не можна, щоб ґрунт геть пересихав, але й заливати горщик не потрібно. Вода також не має бути холодною чи гарячою. Краще брати відстояну з кімнатною температурою.

Фермери пояснили, як вирощувати лимони на підвіконні: 4 основні правила
Фермери пояснили, як вирощувати лимони на підвіконні: 4 основні правила

Стабільно раз на місяць потрібно удобрювати лимон. Калій, фосфор та магній доречні у будь-яку пору року. Влітку також можна додавати азотні добрива. Молоді пагоні потрібно прищипувати, бо деревце має рости компактним. Коли лимон даватиме врожай, варто дочекатися, поки лимони дозріють природним шляхом, а не зривати їх.

Популярне

Подібні новини