Чи доводилося вам бачити, як люди викидають майже новий садовий інструмент лише після кількох років використання? Або коли городники використовують незручне знаряддя, бо вони надто швидко зносилися? Часто це відбувається через неправильну підготовку інструменту до зими. Належний догляд забере у вас не більше кількох годин часу, але потім знаряддя зможе прослужити ще не один рік та буде значно ефективнішим.
Розпочинати треба з елементарної чистоти. Земля, що залишилася на лопаті або граблях, — це не просто бруд. В ґрунті зазвичай міститься чимало компонентів, які здатні роз’їдати метал під час зберігання. Прибрати цей бруд легко: м’яка щітка, трохи теплої води з милом — ось і все! Можна також додати до розчину трішки харчової соди.

Але після миття обов’язково насухо протріть знаряддя, щоб не допустити іржі. Особливо це важливо для секаторів, садових ножиць та аналогічних точних інструментів. Додатково для дезінфекції можна обробити їх простим спиртовим розчином.
Тріщини, задирки та інші найменші пошкодження потребують негайної уваги. Для цього вам знадобиться звичайний наждачний папір та трохи машинного мастила. До слова, мастилом можна покрити й металеві частини, щоб захистити їх від корозії. Достатньо тонкого шару. А інструменту з лезами варто відновити гостроту за допомогою точильного каменя.

Окремо варто поговорити про електричний та бензиновий інструмент. З останнього потрібно злити все паливо та мастило, щоб його не залишалося ніде. Що стосується електричного, то інструмент, який працює від розетки, можна просто покласти в сухе місце. Акумуляторний потрібно зберігати без АКБ. Самі батареї не можна розряджати в нуль чи заряджати на 100%, інакше вони деградуватимуть. Оптимально — від 40 до 60% заряду.