Його секрети дозволяють рослинам не лише залишатися здоровими, а й щороку ставати дедалі пишнішими. І один з таких – зимове живцювання квітки.
Чому рекомендують зимове живцювання
Знавці вважають, що зима – ідеальний час для розмноження пеларгонії, тому що саме у цей період рослина перебуває у стані відносного спокою, а, значить, це дозволяє безболісно взяти живці й закласти основи для майбутнього цвітіння. Ну а молоді паростки, вирощені з живців, як відомо, розцвітають раніше, ніж ті, які висівають із насіння. При цьому сама “материнська” рослина після обрізки починає активно розростатися, стаючи ще пишнішою.
Як правильно взяти живці
Нагадаємо, що материнська пеларгонія має бути міцною, без ознак хвороб або шкідників. Отже, виберіть потрібний пагін довжиною 8-10 см із 3-5 листками. Зрізайте його гострим ножем або секатором під кутом, трохи нижче вузла, а тоді приберіть нижнє листя, залишивши лише 2-3 верхніх. Підсушіть зріз упродовж кількох годин, щоб запобігти гниттю.
Втім, це ще не все. Для швидкого та успішного укорінення використовуйте спеціальні засоби. Наприклад покупні стимулятори, як-от “Корневін”. Просто занурте зріз у порошок перед висаджуванням. Якщо ж готових препаратів немає, спробуйте домашні методи. Розчиніть чайну ложку меду у склянці води й замочіть живець на кілька годин або змішайте 1 частину соку алое з 2 частинами води й обробіть ним зрізи.
Як укорінювати живці
Для цього використовуйте легкий субстрат – суміш торфу й піску. Висадіть живець на глибину 2-3 см. Щоправда, деякі садівники вкорінюють у воді. Можна й так, але тут головне – замінювати воду раз на 2-3 дні, щоб уникнути загнивання.
Крім того, радимо вам за для швидкого укорінення створіть парниковий ефект. Тобто накрийте живець прозорою банкою або пакетом.