Уже за лічені місяці розпочнеться сезон висадки перців, томатів на розсаду. Адже запорука здорової розсади – це потужна коренева система та міцне стебло. Основою здоров’я розсади є гарний дренаж і доступ повітря до коріння. Дренажна система має особливе значення, адже відповідає за відведення зайвої вологи, надлишок якої може призвести до загнивання коріння і загибелі рослини.
За словами городників, пінопласт як дренаж допоможе зберегти здоров’я рослин на початкових етапах, коли вони особливо вразливі до захворювань, як-от чорна ніжка та інші хвороби. Зазвичай дренаж роблять із великого річкового піску або дрібного гравію, але останнім часом його виготовляють із пінопласту.
Для цього на дні стаканчиків або горщиків роблять отвори, потім додають дренажний шар із пінопласту. Він захищає коріння від переохолодження, не шкодить кореневій системі, чудово контактує з водою та не вступає з нею в хімічну реакцію. Пінопласт не гниє і не сприяє розвитку патогенної мікрофлори. Кусочки пінопласту стерильні, добре пропускають воду та повітря.

Пінопласт можна використовувати як підставки під піддони з розсадою на підвіконні взимку та навесні, коли ще холодно й піддуває прохолодне повітря.
Його можна використовувати як розпушувач ґрунту, подрібнивши пінопласт до крихти й додавши її до ґрунту для розсади. Ґрунт не буде пересихати, добре вентилюватиметься і ефективніше утримуватиме вологу. Пінопласт натирають на тертці, зволожують водою руки й пінопласт, щоб він менше електризувався під час подрібнення. А можна натирати пінопласт у воді, повністю зануривши тертку у воду, а спливаючі кульки збирати в іншу ємність із дірками на дні, щоб зайва вода стікала.
Навесні у теплиці можна викладати пінопласт уздовж стін, щоб було тепліше під час ранніх посадок. Також можна застелити грядки в теплиці пінопластом і виставити на них ємності з розсадою, щоб коріння не переохолоджувалося через холодний ґрунт.