Ну, звісно ж, для кімнатних рослин зимовий період — не найкращий в їхньому житті. Менше сонця, сухе повітря від батарей і короткі дні змушують більшість із них уповільнити ріст або зовсім впасти в “сплячку”. Деякі господарі прагнуть підгодовувати рослини навіть у цей час, інші — забувають про добрива до весни. Але чи правильно це?
Кому не потрібна підгодівля
Більшість кімнатних рослин у зимовий період знижують свою активність, і їм справді не потрібне додаткове харчування. Наприклад, фікус, сансевієрія, монстера з легкістю витримують зимовий період без підгодівлі. Їхні корені повільно засвоюють поживні речовини, тому краще дати їм спокій.
Бульбові та цибулинні такі як амариліс, каладіум, взагалі впадають у стан спокою, скидають листя й не потребують підживлення до весни. Ну і, звісно, кактуси й сукуленти не потребують “їжі” взимку, адже це їхній природний час спокою.
Мінімум, але необхідний
Є рослини, які не повністю “засинають” у холодну пору року. Їм все ж таки потрібен мінімум поживних речовин, щоб підтримувати здоровий вигляд.
Це декоративно-квітучі, які закладають бутони взимку — орхідеї, цикламен. Орхідеї, наприклад, особливо цінують калій і фосфор, щоб забезпечити гарне цвітіння. Але підгодовувати їх слід раз на 4-6 тижнів, не більше. А от кротон і драцена продовжують ріст навіть узимку, тому раз на місяць можна дати їм слабкий розчин добрив.
Активні навіть взимку
Деякі кімнатні рослини не знають, що таке зимовий спокій. Вони активно ростуть і цвітуть, тому без підгодівлі не обійтися.
Азалія. Ця красуня найчастіше цвіте взимку й потребує регулярного харчування раз на 2-3 тижні. Також фаленопсис — орхідея, що не припиняє цвітіння навіть у холодну пору року, тому їй потрібні добрива з фосфором і калієм. Зверніть увагу на цитрусові. У зимовий період їм потрібен азот для росту листя, але підгодовуйте їх слабким розчином добрив раз на місяць.