На моїх грядках полуниці — мінімум, бо підгледіла у сусіда і тепер вирощую її у горщиках: файно! Та є нюанси

Хто б міг подумати, що ця класична грядкова культура, зможе відчути себе "міським жителем"? Втім, тепер полуничні кущики часто миготять не на грядках, а на балконах, терасах і навіть підвіконнях.

І це, як ви розумієте, не просто мода — це зручність та естетика в одному. Втім, вирощування полуниці в горщиках має свої плюси й нюанси, про які важливо знати кожному садівнику, що замислився над цим.

Переваги

Ну, зрозуміло, у горщиках полуниця захищена від шкідників, бур’янів і різких погодних змін. Ви самі регулюєте полив, освітлення та навіть пересування рослини. Далі, це економія місця. Крім того, грядки на ділянці тепер вільні для інших культур. А усі, хто обмежений площею, можуть насолоджуватися ягодами, маючи лише балкон чи маленький дворик. Ще один плюс — зміна розташування. Полуницю в горщиках можна з легкістю переносити залежно від погоди чи зручності догляду. Ну і, нарешті, не складно здогадатися: це справжня окраса вашого інтер’єру чи екстер’єру.

Особливості вирощування полуниці у горщиках

Нюанси

Пам’ятайте, розмір горщика має значення: кожен кущ потребує об’єму не менше 3-5 літрів. Матеріал може бути будь-яким, але переконайтеся, що на дні є достатня кількість дренажних отворів для відведення зайвої води. До того ж щоб уникнути її застою, на дно обов’язково кладуть шар дренажу завтовшки 3-5 см. Це можуть бути керамзит, дрібні камінці або навіть шматочки пінопласту.

Далі, оскільки полуниця полюбляє пухкий, поживний і добре дренований ґрунт, то ідеальний склад такий:

  • 3 частини чорнозему;
  • 2 частини перегною;
  • 1 частина піску.

Можна також додати трохи деревної золи для захисту від грибків і забезпечення кальцієм.

Головне питання — як не заморозити кущі?

Якщо ви обрали ремонтантну полуницю, яка родить цілий рік, то ваш “ягідний оазис” доведеться перенести в опалюване приміщення. Температура не повинна опускатися нижче +10°C, а освітлення — залишатися на рівні 12-14 годин на добу.

А якщо ж у вас звичайні сорти, горщики можна залишити на вулиці, але накрити рослини двома шарами спанбонду або міцною плівкою. Це забезпечить утеплення й запобігатиме промерзанню. Також важливо зменшити полив, але не доводити ґрунт до пересихання.

Популярне

Подібні новини