Зберігання моркви в піску — це класика. Метод дійсно ефективний, але вимагає надто багато мороки. Спочатку ж треба набрати піску, потім його пропекти в духовці, щоб в ньому не було ніяких шкідників, після цього складати моркву. А пісок важить чимало, та й прибирати пізніше його буде складно. Чи є якийсь простіший спосіб зберігання? Так, і навіть декілька!
Але почати потрібно з правильного збору моркви. Найкраще це робити в суху погоду. Земля також має бути не дуже вологою. Після збору ґрунт треба прибрати з моркви, але легенько, щоб не пошкодити шкірку. Тобто стукати морквою одну об іншу не варто, бо зберігатися після цього вона буде погано. Ліпше акуратно прибирати зайву землю рукою.
Не намагайтеся вичистити моркву до ідеалу, а тим паче не думайте її мити. Все ж ви хочете довго її зберігати, а не виставити в торговому залі. Після цього візьміть ящики та складайте морквини так, щоб між ними було достатньо проміжку. Це важливо, бо якщо одна почне псуватися, то завдяки відстані гниття не перекинеться одразу на інші плоди.
А як робити проміжок між шарами без піску? Для цього чудово підходить сухе листя, тирса, картонні або паперові обрізки. Вибір матеріалу не має значення, але важливо, щоб він був сухим! Завдяки цьому морква не тільки не отримуватиме зайвої вологи, а й зможе її “віддати” за потреби. І тому цей метод дозволяє ефективніше зберігати врожай!
Також важливо регулярно перевіряти моркву та прибирати екземпляри, які почали гнити. А поруч з ними потрібно заміняти тирсу або інший матеріал, який ви використовуєте, бо з дуже великою ймовірністю через гниття він став вологим, що погано для решти плодів.