Поговоримо про конкретні роботи.
Ретельне прибирання теплиці
Ось що слід зробити: перш за все зберіть усі залишки рослинності, навіть найменші гілочки та листя. Вони можуть стати притулком для різноманітних шкідників.
Далі перевірте всі елементи конструкції та полиці: пил, павутиння, залишки землі потрібно прибрати. Не полишайте своєю увагою інвентар (лопати, горщики, сітки):ретельно вимийте й висушіть.
Обробка конструкцій мідним купоросом
Як ви знаєте, мідний купорос — перевірений засіб у боротьбі з грибковими інфекціями та бактеріями. Для цього розведіть 100 г мідного купоросу в 10 л теплої води, а тоді за допомогою розпилювача чи губки обробіть металеві та дерев’яні частини теплиці. Дайте поверхням висохнути, залишивши теплицю відкритою для вентиляції.
Захист від грибків і цвілі
Грибки та цвіль легко розповсюджуються в умовах вологи, тому обробіть конструкцію спеціальними фунгіцидними препаратами. Тільки не забудьте захистити руки та обличчя, працюючи з такими засобами. Альтернативою можуть стати народні рецепти, наприклад, розчин господарського мила чи харчової соди.
Перевірені дезінфектори
Дезінфекція — важливий етап. Використовуйте один із перевірених методів:
- Вапняний розчин. Для цього змішайте 2 кг гашеного вапна з 10 л води. Отриманий розчин нанесіть на внутрішні поверхні теплиці.
- Гірчичний розчин. Розведіть 100 г сухої гірчиці в 5 л води, розпиліть по стінках і каркасу.
- Сірчані шашки допоможуть позбутися комах і грибків.
Обробка ґрунту та боротьба з гризунами
Ґрунт — місце, де часто накопичуються патогени. Обробіть його слабким розчином марганцівки. А щоб прогнати “непрошених їдоків” розкладіть натуральні репеленти: гілочки полину, м’яти або чорнокореня, які не переносять шкідники.