У здорового заміокулькаса листя буде насиченого зеленого кольору, воно буде блискучим і щільним. Наявність плям будь-якого кольору та вигляду буде сигналізувати про гниль. Важливо вчасно реагувати на такі ознаки.
У домашніх умовах заміокулькас найчастіше буде страждати від двох видів гнилі – сухий буде проявлятись у світлому листя. Також існує кореневий вид гнилі.
Як доглядати за заміокулькасом
Якщо говорити про кореневу гниль, то листя буде жовтіти та покриватись бурими плямами. Проблема найчастіше зʼявляється через поширені 4 помилки у догляді. Достатньо усунути їх, аби ваша рослина відростила соковиту та насичену зелень.
Кімнатна рослина може вижити у температурі близько 10 градусів. У квартирі така температура буває рідко, але відкрите вікно може стати причиною переохолодження для квітки. Однак, не варто розміщувати горщик і поблизу джерел тепла. Річ у тім, що квітка погано переносить сухе та спекотне повітря.
Заміокулькас може чудово переносити посуху, адже він має здатність накопичувати воду в листах. У результаті навіть одного надмірного поливу буде достатньо рослині, аби перелити її.
За словами експертів, часто до ущільнення ґрунту призводить надмірна кількість води. У результаті рідина починає застоюватись у землі та провокує розмноження шкідливих мікроорганізмів. Аби уникнути таких неприємностей, у субстрат для заміокулькаса потрібно обовʼязково додати розпушувачі.
Підвищення кислотність ґрунту – ще одна проблема. Вона виникає через життєдіяльність бактерій у вологому середовищі. Якщо рослина замерзла, її імунітет стає слабким, а тому поява бактерій пришвидшується. Закисання ґрунту визначають за характерним запахом.