Агроном з 35-річним стажем назвав 3 способи підвищити врожайність полуниці: більше не купую ягоди на ринку

Секрети великого врожаю полуниці нарешті розкриті! Прості та дієві поради для кожного городника дозволять виростити ягоди, яким позаздрять навіть досвідчені садівники.

Погодьтеся, що власна полуниця смачніша за магазинну. Але в магазині легше знайти великі та соковиті ягоди. Чи все ж ні? Якщо правильно підійти до процесу вирощування, то навіть на невеликій грядці можна отримувати такий врожай, що ви забудете про супермаркети й ринки. Можливо, навіть для рідних та сусідів вистачить, якщо не плануєте консервувати.

Господарі нерідко скаржаться на дрібні ягоди та низьку врожайність. А все через те, що не знають основних правил догляду за полуницею. Часто садять кущі надто густо, економлячи місце. В результаті рослини конкурують за поживні речовини, і врожай виходить мізерний. З цієї ж причини не варто дозволяти полуниці активно розростатися — прибирайте вуса.

Фермери пояснили, як ефективно збільшити врожай полуниці
Фермери пояснили, як ефективно збільшити врожай полуниці

Розташування грядок теж має велике значення. Всім відомо, що полуниця любить сонце. Але мало хто знає, що найкраще садити її на південних схилах. Там ягоди достигають раніше та виростають солодшими. Якщо такого немає на ділянці, то можна зробити штучно. А ще дуже важливо закрити кущі від північних вітрів. Це може забезпечити огорожею або живоплотом.

Правильне мульчування — ще один секрет. Найкраще використовувати солому або хвою, бо вони зберігають вологу, пригнічують бур’яни та не дозволяють ягодам гнити. До того ж мульча захищає кореневу систему взимку. Шар повинен бути достатньо товстим. Потрібно близько 5 см органіки, щоб мульча виконувала свою функцію. Можна також взяти агроволокно.

Фермери пояснили, як ефективно збільшити врожай полуниці
Фермери пояснили, як ефективно збільшити врожай полуниці

Важливими є також підживлення й полив. Добрива треба вносити навесні та перед цвітінням. Але в першому випадку знадобиться азот, у другому — калій та фосфор. Обрати добрива ви можете на власний розсуд, бо підійдуть як органічні, так і мінеральні.

Що стосується вологи, то поливати треба регулярно, але в міру. Щоб багато не возитися з поливом, можете встановити крапельні системи. Їх можна купити чи зробити самостійно зі старого шлангу, бутлів тощо. В другому випадку регулювати точність поливу складніше, але зате буде значна економія. А ось на чому не варто економити, так це на нових кущах. Якщо полунична грядка не оновлюється, то вона вироджується до дрібних ягід.

Популярне

Подібні новини