Моїм багаторічникам заздрять всі сусіди: я просто тримаю в секреті ці 3 правила догляду за рослинами

Якщо ви хочете мати сад, який буде цвісти кожного сезону, багаторічники — це класне рішення. Але недостатньо просто обрати гарні рослини. Правильний догляд також дуже важливий.

Що, на вашу думку, робить сад дійсно особливим і красивим? Для багатьох людей відповіддю на це питання, звісно, є багаторічники. Наскільки ж приємно зранку, виходячи в сад, бачити там ціле море квітів! Особливо класно, якщо на ділянці є альтанка чи гойдалка, щоб можна було сидіти, пити чай і милуватися цією красою. Але спершу потрібно її створити та подбати про неї.

Почнемо з місця для посадки. Бездумно закопувати рослини в ґрунт не варто. Обов’язково вивчіть потреби кожного виду. Одним квітам потрібно багато сонця, інші краще ростуть в тіні, третім треба баланс, а тому їх треба саджати там, де зранку багато світла, а ввечері — тінь (або навпаки). Якщо освітлення не підходитиме рослині, то вона повільно ростиме чи навіть загине.

Садівники назвали 3 основних секрети догляду за багаторічниками
Садівники назвали 3 основних секрети догляду за багаторічниками

Відстань між кущиками також є важливою. Звісно, ви не хочете залишати багато порожньої землі. І цього не доведеться робити, якщо квіти посаджені правильно. Враховуйте, що рослини поступово розростатимуться, закриваючи все більшу площу. Проте розростатиметься не лише верхівка, але й коріння. Зрештою рослини конкуруватимуть за поживні речовини. Навіть якщо їх вистачить всім, то занадто густа посадка — це некрасиво, бо клумба має недоглянутий вигляд.

До слова, про поживні речовини. Просто посадити багаторічники та чекати дива — не варіант. Для гарного росту треба періодично їх удобрювати та регулярно поливати. Особливо важливим полив є влітку, коли дощів мало. Але це варто робити вже після заходу сонця, а не в спеку! Також не варто наливати багато води. Краще менше, але частіше. Якщо не хочете витрачати на це купу часу, тоді використовуйте мульчу: вона і вологу утримуватиме, і від бур’янів захищатиме.

Садівники назвали 3 основних секрети догляду за багаторічниками
Садівники назвали 3 основних секрети догляду за багаторічниками

Обрізка — ще один важливий пункт. Все, що відцвіло, варто обрізати. Пошкоджене? Також. Якщо рослина дуже розрослася, то варто прорідити. Так і красивіше, і більше шансів побачити красиве цвітіння, а не лише купу зелені. Все ж листя та пагони забирають багато поживних речовин.

Популярне

Подібні новини