Мій сусід-фермер розповів 3 секрети вирощування городини в теплицях: тепер маю щедрий врожай навіть взимку

Хочете насолоджуватися власноруч вирощеними овочами та зеленню увесь рік? Ідеальним рішенням для цього є теплиця. Але для того, щоб отримати гідний результат, треба виконувати кілька правил.

Вирощування овочів та зелені в теплиці може здаватися складним. Але це лише при погляді зі сторони. А от якщо спробувати все особисто, то виявиться, що все простіше, ніж здавалося. А якщо говорити ще чіткіше, то найскладнішим у цій справі є саме будівництво теплиці. Але якщо вона у вас вже є або ж ви чітко вирішили її збудувати та все підготували, то основна робота вже зроблена.

Все ще сумніваєтеся? Тоді просто варто знати, що теплиця дозволить отримувати свіжі овочі та зелень завжди! Так, навіть взимку, коли на вулиці дуже холодно. Хоча в Україні сильних морозів немає, тому з тепличним вирощуванням все навіть трохи простіше, бо менше витрат на обігрів.

Фермери розкрили секрети вирощування городини в теплиці
Фермери розкрили секрети вирощування городини в теплиці

Та спершу треба все підготувати. З чого почати? З ґрунту! Одразу зауважимо, що економія — це дуже добре. Але не завжди вона доречна. Звичайна земля з городу, безумовно, також підійде для теплиці. І все навіть ростиме. Та результат вам не сподобається. А тому для грядок в теплиці треба підготувати більш поживну суміш. Це легко: рівні частини чорнозему, перегною та торфу.

А тепер повернемося до того, про що сказали вище — обігрів. Так, взимку він потрібен. Але якщо ви вважаєте, що чим тепліше — тим краще, то дуже помиляєтеся. Для більшості овочів оптимальними є 22-25 °C. Причому це денна температура. А ось вночі її варто опускати до 16-18 °C. А оскільки зараз морози невеликі, а іноді їх зовсім немає, то обігрів буде достатньо економним.

Фермери розкрили секрети вирощування городини в теплиці
Фермери розкрили секрети вирощування городини в теплиці

Наступний пункт — полив. Він має бути регулярним, але не надмірним. Все ж враховуйте, що це не відкритий ґрунт. Тому якщо лити стільки ж, як на звичайні грядки, то коріння у рослин просто погниє, і ніякого врожаю ви не отримаєте. Тож перевіряйте землю до поливу. Досить вогка? Тоді ще не треба. Якщо ж просохла на кілька сантиметрів — поливайте. Але лише зранку!

Освітлення та підживлення також мають бути достатніми. Світлодіодні лампи з розсіяним світлом — економне та ефективне рішення. Добрив потрібно додавати трішки більше, ніж на відкритих грядках. Але наголошуємо на слові “трішки”. Ні, якщо ви дасте дуже багато підживлення, то рослина вам не віддячить щедрим врожаєм. В кращому випадку вона вродить так собі, а може й ніяк.

Популярне

Подібні новини