Сучасні господарі у своїх діях нерідко керуються принципом “наші дідусі та бабусі робили все саме так”. Іноді це дійсно доречно. Але деколи подібний підхід більше шкодить, ніж допомагає. Візьмемо для прикладу посадку різноманітних культур. Озимий часник зазвичай висаджували восени. І це мало сенс, бо клімат тоді був зовсім іншим.
Сьогодні у всіх уже готові салати для новорічного столу та прикрашена ялинка. Але на вулиці погода нагадує чи то початок листопада, чи то кінець березня. Мало того, що немає снігу, так ще й температура вище нуля. Якщо часник був посаджений згідно зі старими рекомендаціями, то зараз він має чудові умови для того, щоб починати проростати.
Тому посадка часнику на початку січня має значно більше сенсу, ніж може здаватися. Завдяки цьому рослина дочекається низьких температур без активного росту та буде в стані спокою. А ще морози важливі для того, щоб часник був захищений від шкідників. Коли температура вище нуля, то вони можуть зіпсувати грядки навіть взимку.
Якщо ви не підготували землю для посадки заздалегідь, то можете робити це зараз, бо ґрунт досі залишається достатньо м’яким. Активно перекопувати землю не треба. Достатньо просто розпушити верхній шар та внести добрива. Вибирайте органічні, мінеральні або поєднуйте їх.
Підійдуть фосфорно-калійні добрива, деревний попіл, спеціальні комплекси для часнику тощо. А ось свіжий гній, азотні та хлоровмісні додавати не варто. Азот дуже стимулює ріст зелені, що взимку не потрібно. Свіжий гній містить багато аміаку, а хлор негативно вплине на ріст рослин.
Після цього можна висаджувати часник. Заглиблювати його потрібно приблизно на 10-12 см. Самі зубчики мають бути великими та повністю здоровими, без пошкоджень. Додатково перед посадкою можна їх продезинфікувати слабким розчином марганцівки. А саму грядку потрібно замульчувати. Підійде сухе листя чи хвойний опад, накриті зверху зрізаними гілками.