На городі все як у серед людей: одні рослини стають найкращими друзями, інші — не можуть терпіти одна одну. Грамотний городник має враховувати такі природні симпатії та антипатії, плануючи грядки. Якщо зробите все правильно, то врожаї вразять. Проігноруєте поради? Тоді випадково поруч на грядці можуть опинитися зовсім несумісні між собою рослини.
Почнемо з ідеального тріо, яке завжди класно росте разом: кукурудза, горох, гарбуз. Стебла кукурудзи стануть чудовою опорою для гороху. Горох у відповідь збагатить ґрунт азотом, який сприятиме гарному врожаю. А гарбузове листя розповзатиметься по землі, не даючи шансів бур’янам (щось типу мульчі). Виходить природний симбіоз, де кожен виконує свою роль.
Морква з цибулею теж знайдуть спільну мову. Цибуля виділяє аліцин. У цієї речовини різкий запах, а тому шкідники, яким подобається морква, до неї не наблизяться. У моркви теж є специфічний аромат, який може відганяти цибулеву міль від сусідньої грядки.
Помідори та базилік — ще один ідеальний симбіоз. Базилік відлякує набридливих гусениць. До того ж обидві рослини люблять однакову землю й полив. А ще городники помітили, що якщо томати дозріли поруч з базиліком, то вони значно смачніше, ніж на грядках без цієї пряності.
Коли поруч ростуть стручкова квасоля, перець та баклажани, то це теж ідеальне поєднання. Квасоля збагачує ґрунт азотом і відлякує колорадського жука. Перець з баклажанами належать до пасльонових, тому швидко знаходять спільну мову на грядці.
Поруч з капустою варто посадити селеру та кріп. Вони відганятимуть метеликів, які хочуть поласувати головками, що ще формуються. Картопля буде гарно рости разом з календулою та часником. Вони не лише зменшать активність колорадського жука, а й приваблять комах-запилювачів.