Окрім кулінарної цінності, він прикрашає інтер’єр, очищує повітря в приміщенні, а після збирання листя їх можна використовувати з лікувальною метою. Кімнатний лавровий лист — це невеликий кущ із глянсовим листям, дуже невибагливий у догляді, який здатний рости навіть у затінених місцях.
Виростити лавровий лист нескладно. Для посадки використовують живці, горизонтальні відведення, насіння або розсаду. Найчастіше застосовують саме насіння, яке легко знайти в садівничих магазинах. Оскільки процес проростання триває 3-4 місяці, висівати його найкраще наприкінці грудня або в середині січня. Завдяки цьому сіянці з’являться у сприятливий для росту — теплий і освітлений — період.
Для посадки необхідно мати свіже насіння, яке слід очистити від оболонки та замочити на три дні у теплій воді. Вам також знадобиться покупний ґрунтовий субстрат для пальм або кактусів, що складається з дернової землі, торфу й компосту, невеликий горщик і освітлене місце без прямих сонячних променів.
Спершу заглиблюємо насіння у ґрунт на 1,5 см, дотримуючись відстані 2 см між ними. Зволожуємо ґрунт за допомогою пульверизатора, накриваємо плівкою й ставимо у тепле місце. Тепличку слід час від часу провітрювати, а ґрунт зволожувати у міру підсихання. Коли з’являться 2-3 листочки, пікіруємо розсаду в горщик об’ємом не менше 1 літра.
Після пересадки ставимо сіянці у затемнене місце на два тижні, щоб дати їм змогу сформувати міцну кореневу систему. Після цього переносимо рослину в освітлене місце. Для комфортного росту лавру необхідна температура близько 22 градусів. Полив проводимо двічі на тиждень теплою відстояною водою. Додатково можна забезпечувати вологість, обприскуючи листя.
Підживлювати рослину потрібно 1-2 рази на місяць під час активного росту. Для цього використовують мінеральні або натуральні добрива з калієм, азотом і фосфором. Пересаджують лавровий лист приблизно раз на 3-5 років, оскільки у домашніх умовах він росте досить повільно.