Багато дачників дивуються: і кущі гарні, і догляд правильний, але врожаю наче кіт наплакав. А все тому, що деякі культури просто не можуть нормально рости у звичайному ґрунті. Тобто таким кущам потрібна кисліша земля. І причина цього в природному середовищі, в якому ростуть всі ці культури. Вони потрапили в наші сади з хвойних лісів. А там, якщо ви звертали увагу, на землі є шишки та хвойний опад, який підкислює ґрунти.
Тож для того, щоб лохина, брусниця та журавлина не лише гарно росли, але й добре родили, їм потрібно трохи підкислювати ґрунт. Але чим це зробити? Найкраще для підкислення працює колоїдна сірка. Це неначе швидка допомога для кущів. Потрібно взяти пів склянки сірки на кожен квадратний метр, полити землю, і готово! Причому ефект тримається довго. Можна розвести сірку водою, але з сухою все теж працює дуже добре.
А якщо хочете одночасно і підкислити ґрунт, і підживити кущі, тоді ідеально підійдуть азотні добрива. Сульфат амонію, сечовина та аміачна селітра спрацюють ідеально. Ягідники після такої обробки буквально оживають. І листя зеленішає, і зав’язі більшає. Але якщо хочете скористатися народними методами, то є й такі.
Дехто експериментує з лимонною кислотою: чайну ложку на 10 л води, і можна поливати. Так, цей метод дійсно працює, але ефект тримається недовго. Тобто його можна застосовувати хіба що в екстренному порядку, коли немає можливості купити магазинний засіб.
Підійде також оцет. Але його варто застосовувати ще рідше. Якщо поливати землю оцтовим розчином часто, то мікрофлора вам за це не подякує, тому застосовуйте цей метод не частіше разу за сезон. Якщо наважитеся на нього, то на 10 літрів води знадобиться 100 мл оцту.